|Sanal Forum|
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
|Sanal Forum|

Türkiye'nin Yeni Paylasım Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Deamon Tools Resimli Anlatım

YazarMesaj
Justice

Deamon Tools Resimli Anlatım Empty
MesajKonu: Deamon Tools Resimli Anlatım   Deamon Tools Resimli Anlatım EmptyCuma Ağus. 08, 2008 4:20 am

Daemon tools nasıl kullanılır?
Bu program ile harddiskinize kayit etmis oldugunuz cd`leri programin kendi olusturdugu sanal cd sürücülerin içine yerlestirip sanki cd den çalistirir gibi kullana biliyorsunuz,programin en büyük avantaji bir çok ima(.img,.iso vb) dosyasini destekliyor olup ücretsiz olmasi.

Deamon Tools Resimli Anlatım 18wk

Deamon Tools Resimli Anlatım 21bw

Sözlesmeyi kabul ettikten sonra standart kismini seçip next tusuna tikliyoruz ve kurulum yapmak için yol soruyor ve bu adımlarida next tusu ile geçtikten sonra nihayet program yükleniyor.Finish tusuna tikladıktan sonra systam tray kisminaprogramin ikonu geliyor.

Deamon Tools Resimli Anlatım 32wt1

saatin yanına en soldaki simgenin aynısı yerleşecek

system trayda programin ikonuna(simge) sag tusla tiklayip "Virtual CD/DVD-ROM" seçeneginin üstüne tikliyoruz oradan karsimiza gelen menüden "Set Number Of Devices" kismina tikliyoruz ve karsimiza 1 den 4 e kadar sürücü olusturabilecegimiz menü çikiyor elbette 1 sanal sürücü isimizi fazlasiyla görecektir."1 drive" tikliyoruz ve sanal sürücümüz olusmus oluyor.

Daemon tools nasıl kullanılır? Nasıl çalışır?

Deamon Tools Resimli Anlatım 48vj
Deamon Tools Resimli Anlatım 58pl
Deamon Tools Resimli Anlatım 62pg

Daha Sonra Tekrar system traydaki programin ikonuna sag tusla tiklayip "Virtual CD/DVD-ROM" seçeneginden "Device 0:[J:] Nomedia" seçenegine tikliyoruz (ufak birhatirlatma J: sürücüsü benim bilgisayarimdaki sürücü sizin bilgisayarinizda fiziksel sürücü sayisina bagli olarak baska bir harf ile temsil edilecektir) ve karsimiza çikan yeni menüden "Mount image" `e tikliyoruz.

Deamon Tools Resimli Anlatım 79vq
Deamon Tools Resimli Anlatım 89up

Bize daha önceden sabit diskimize kayit etmis oldugumuz imaj dosyasinin yerini göstermemizi istiyor imaj dosyasini seçip tamam dedikten sonra kendisi otamatik olarak yaratmis oldugu sanal cd-dvd sürücü- sünün içine yerlestirip çalistiriyor.

Deamon Tools Resimli Anlatım 91sv

Mevcut cd ile isiniz bittigi zaman yada yeni bir dosyayi sanal sürücüye yerlestireceginiz zaman tekrar "Mount image" seçenegini kullanabilirsiniz.Yada sanal sürücüyü tamamen bosaltmak istiyorsaniz busefer yine ayni menüdeki "Unmount image" seçenegi ile sanal sürücüyü bosalta bilirsiniz

Deamon Tools Resimli Anlatım 103gp

Daemon tools indir -download : http://daemon-tools.en.softonic.com/download

Deamon Tools Resimli Anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-